Uzm.Dr.Aslı AKTÜMEN

Psikiyatrist ve Psikoterapist olarak çalışan Uzm. Dr. Aslı Aktümen; İzmir Odağ Vakfı’ndan Psikanalitik Yönelimli Psikoterapist eğitimi, Sanatla Terapi ve Yaratıcılık eğitimi, aynı zamanda İstanbul Psike Vakfı’nda iki buçuk yıl Bireysel Psikanaliz ve Harvard Tıp Fakültesi Dr.Frank M. Dattilio’dan Aile ve Çift Terapisi eğitimi almıştır.  

2011 yılından itibaren çeşitli kongre ve toplantılarda sanat ve psikiyatri birlikteliğiyle sunumlar düzenlemiştir. Psikodinamik film yorumları, biyografi çalışmaları, etkileşim odaklı grup terapileri ve sinematerapi oturumları devam eden Aktümen’in yazıp yönettiği tiyatro oyunları ve özgün öykü çalışmaları bulunmaktadır.

Çesitli film ve dizilerin psikolojik analizlerinden oluşan Bir Psikiyatristin Sinema Defteri ve farklı birçok öykünün bulunduğu Bilinçdışı Öyküler Sulu/Boya isimli yayınlanmış iki adet kitabı bulunmaktadır. Psikeart ve Psikesinema dergilerinde aktif yazarlık yapan Aktümen, kurucusu olduğu kliniğinde danışan görmeye devam etmektedir. Ayrıca farklı üniversitelerde ‘Sinematerapi’, ‘Sanat ve Psikoloji ‘ dersleri vererek öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Öğrenim Durumu

Üyesi Olduğu Bilimsel Kuruluşlar

Aldığı Eğitimler

Sunumlar

Görevler

Katıldığı Çalışmalar

Uyguladığı Terapiler