Uzm.Dr.Aslı AKTÜMEN

Aslı Aktümen 1979 Ankara doğumludur. Eğitim ve öğretim hayatına Ankara’da devam ettikten sonra, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, ardından Uludağ Üniversitesi Psikiyatri ABD’dan Psikiyatri uzmanı ünvanı alarak meslek hayatına başlamıştır.

Bu süreçler ile paralel olarak Odağ Vakfı’ndan Psikanalitik Yönelimli Psikoterapist eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda Sanatla Terapi ve Yaratıcılık eğitimi, İstanbul Psike Vakfı’ndan Bireysel Psikanaliz, Harvard Tıp Fakültesi Frank M. Dattilio’ dan Aile ve Çift Terapisi eğitimi almıştır. 2011 yılından itibaren çeşitli yurt içi ve yurt dışı psikiyatri kongrelerinde, sanat ve psikiyatri birlikteliği ile ilgili sunumlar ve toplantılar düzenlemektedir.

Film yorumları, biyografi çalışmaları, grup terapisi ve bağımlılık terapisi alanlarında çalışmaları devam etmektedir. Bursa Tabip Odası ile birlikte 2014 yılından itibaren çeşitli sunumlar, söyleşiler ve sinema programları düzenlemekte olan Aktümen, aynı zamanda Psikeart dergisinde aktif yazarlık yapmaktadır. İki çocuk annesi olan Aktümen, serbest muayenehane hekimliğine Psikiyatrist ve Psikoterapist olarak devam etmektedir.

Öğrenim Durumu

Üyesi Olduğu Bilimsel Kuruluşlar

Aldığı Eğitimler

Sunumlar

Görevler

Katıldığı Çalışmalar

Uyguladığı Terapiler

Aslı Aktümen - DoktorTakvimi.com

Uzm.Dr.Aslı AKTÜMEN'in kitabı "Bir Psikiyatristin Sinema Defteri" yayınlandı.

The Truman Show’dan Black Mirror’a, Masumiyet’ten Yozgat Blues’a, Umut Işığım’dan Game of Thrones’a kadar birçok yapımın psikolojik analizlerini merak ve ilgiyle okuyacaksınız…

Yediveren Yayınları aracılığıyla çıkan bu eseri D&R, İdefix ve Kitapyurdu gibi seçkin mağazalardan edinebilirsiniz.