Uzm. Psikolog Gizem TORUNOĞLU

Psikolog Gizem Torunoğlu İstanbul doğumlu olup, ilköğretim ve liseyi İzmir’de tamamlamıştır.  Lisansını Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü yüksek şeref derecesiyle bitirmiştir. Ardından Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Klinik Sinirbilim yüksek lisansını “Travma Sonrası Stres Bozukluğunda Üstbilişsel Ve Bilişsel İşlevler İlişkisi” konusunda gerçekleştirmiştir.  

Lisans bölümünden mezun olduktan sonra bir yıl süreyle klinik stajını Özel Liman Aile Danışmanlık Merkezinde yapmıştır. Mavidere Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde Otizm spektrum ve davranış bozukluğuna sahip çocuklar ile çalışmış ve aynı dönemde Vita Psikolojik Danışmanlık merkezinde danışan görmüştür. 2017 yılında Prof. Dr. Hakan Türkçapar tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimini tamamlamıştır. Çift aile terapisi eğitimini ise Hürol Fışıloğlu tarafından almıştır. 

Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen çocuk testleri eğitimi, WISC-4 ve nöropsikolojik test uygulayıcısıdır. Türk Psikologlar Derneği üyesidir. Şuan Psikiyatrist & Psikoterapist Aslı AKTÜMEN Muayenehanesi’ nde yetişkinler, çiftler, aile ve çocuklar ile psikoterapi çalışmalarını sürdürmektedir.

Öğrenim Durumu

Üyesi Olduğu Bilimsel Kuruluşlar

Aldığı Eğitimler

Görevler

Yayınlar ve Bildiriler

Katıldığı Çalışmalar

Uyguladığı Terapiler

Gizem Torunoğlu - DoktorTakvimi.com

Uzm.Dr.Aslı AKTÜMEN'in kitabı "Bir Psikiyatristin Sinema Defteri" yayınlandı.

The Truman Show’dan Black Mirror’a, Masumiyet’ten Yozgat Blues’a, Umut Işığım’dan Game of Thrones’a kadar birçok yapımın psikolojik analizlerini merak ve ilgiyle okuyacaksınız…

Yediveren Yayınları aracılığıyla çıkan bu eseri D&R, İdefix ve Kitapyurdu gibi seçkin mağazalardan edinebilirsiniz.